,,Přeji si, aby život nebyl tak krátký. Jazyky zaberou tolik času, a stejně tak všechny věci, které chce jeden znát."-J.R.R.Tolkien

Červenec 2013

Východ slunce

31. července 2013 v 10:05 | Arwen |  Různé
Mám východ slunce strašně ráda. Znamená to nový den. Často mě při východu slunce napadá, co mě ten den čeká. Nebo jestli třeba uvidím i západ. Každý den slunce vyjde. To je pravidlo, jako si ráno vyčistit zuby. Je to pořád to samé sluncea ta samá činnost a každý východ vypadá jinak. Jednou bych chtěla vidět východ slunce z Ještědu. Když si východ slunce třeba natočíte a muselo by to být hodně dlouhé video a pak to zrychlíte musí to být nádera. To samé se západem slunce. Jenže východ slunce vidí jen lidé, a já nejsem bohužel výjimkou, jen zřídka. Možná proto je tak krásný. Takový ranní relax.


Poslední obrázek je východ slunce z Ještědu. Ale je jen část výhledu.
Mimochodem zítra slunce vychází v 5:26 (v Liberci). Pozorujete taky někdo východ nebo západ slunce??

Argonath-Brány králů

28. července 2013 v 14:00 | Arwen |  Středozem
Argonath jsou sochy vytesané do skály v soutěžce, kudy protéká řeka Anduina, která v Emyn Muilu ústí do jezera Nen Hithoel. Název Argonath znamená Královské kameny. Sochy zobrazují Isildura a Anáriona, dva první krále Gondoru. Byli vytesané v době vrcholu moci Gondoru roku 1340 Třetího věku, aby označovali tehdejší hranici království.Téma týdne převzato jinak aneb hlad...

28. července 2013 v 13:57 | Arwen |  Různé
Hlad zná asi každý. Co je to doopravdy? Jak teta wiki říká:
"Hlad je nepodmíněná reakce organismu vyvolaná nedostatkem potravy. Hlad vzniká signály z trávicí soustavy, ale především vzniká působením hormonů. Náš hlad určuje i rychlost a intenzita. Každý prožívá hlad jinak. Někdo snáší pocit hladu dobře a u někoho způsobuje změny nálady. Při delším hladovění může mít člověk halucinace nebo paranoiu. Náš hlad vlastně řídí mozek. Jeho část sleduje hladinu glukózy v krvi. Je-li tato část narušena, dochází k poruše přijmu potravy."


Ledové myšlenky

28. července 2013 v 11:08 | Arwen |  Různé
Poslední dobou se mi zdá o ledu. Nevím proč. Asi to bude tím horkem. Začínám z něj šílet...Buďto se mi zdá o zmrzlině nebo se mi zdá o džusu s ledem. Jednou se mi dokonce zadálo, že bylo takové horko, že si lidé strkali hlavy do ledničky. Nevím, kde na to můj mozek přišel...Doufám, že to nebudou takové ty sny, které se jednou splní. Tak trochu jsem si vzpomněla na Willa v Aridě. Ale ten byl na tom o hodně hůř. Já se spokojím s pomerančovým džusem z ledničky. Možná proto se mi taky o něm zdá. Strašně ráda bych si v noci otevřela okno, ale kvůli své alergii bych se snad usmrkala a ukašlala k smrti na bazén už nemám nárok už vůbec... A jak jste na tom vy s takovým vedrem??


Otázka týdne 4: Myslíte si, že svůj život vybíráme??

28. července 2013 v 11:04 | Arwen |  Různé
Nedávno jsem narazila na netu, na článek, ve kterém někdo píše, že si svůj život vybíráme. Dřívě než se narodíme už prý víme, co se s námi stane. A prý si vybereme svůj život z toho jací jsme nebo tak něco. Podle mně je to částečně pravda, něco na tom určitě bude. Proč se nám jinak zdály sny, které se stanou?? Myslím ty sny, které si možná ani nepamatujete, a když někde stojíte a díváte se například na fontánu a říkate si, že už jste jí mněkde viděli a pak si vzpomenete, že se vám o ní zdálo...Věříte, že si svůj život vybíráme??


Obrázky2- Anne Stokes

28. července 2013 v 10:31 | Arwen
Přidávám vám sem další obrázky od Anne Stokes. Její obrázky se mi hrozně líbí. Podle mně má veliký talent. Tady jsou Mrkající:Všeho moc škodí aneb Další týden v jizerkách??

27. července 2013 v 12:00 | Arwen |  Různé
Jistě. Jistě. Jizerky jsou moc nádherné, ale? Už jsem tady dva týdny a začíná toho být moc. Vemte v potaz to, že celé dva týdny se plahočím buďto po horách nebo po zámcích. Už jsem prošla čtyři zámky. O hradech nemluvě. A k tomu to strašné horko. K mému neklidu jsem se ještě dozvěděla, že tu budu ještě jeden týden. Upřímně. Všeho moc škodí. Jsem zvedavá co tu budem dělat v neděli nebo v pondělí. Díky bohu v pondělí má pršet. Chápu, že se nechce domů, ale mě už se stýská po mém spánku nerušeném auty! A taky po mých zvířátkách. Vím, že to vypadá nevděčně, ale už jsem tady skoro polovinu prázdnin. Už jsem dvakrát přečetla jednu knížku, kterou jsem si vzala. Původně jsem tady měla být dva týdny. Vlastně nejdřív jeden. Pak se to zvíšilo na dva. A teď na tři. Musím to nějak přežít. Začínají se mi mísit všichni Valdštejnové, kteří tady vlastnili snad každý zámek. Ne že bych neměla zámky ráda, ale prostě je toho moc. Mimochodem nechci se nikoho dotknout ale nesnáším Flamengo. Byli jsme na náměstí, kde bylo malé představení. Určitě to musela být velká práce pro tu tanečnici, ale...Zařekla jsem se, že až přijedu domů, ikdybych si na to měla šetřit celé prázdniny, tak prostě pojedeme s mamkou na balet...Když o tom tak přemýšlím, vím že to vypadá rozmazleně nebo nevděčně ale tři týdny jsou opravdu moc. Strašně ráda bych to někomu řekla, ale já raději budu tiše trpět sama, než abych někoho sklamala nebo tak že? Užívejte si prázdnin, jak jen to jde!!

A jak se máte vy?? Už jste někde byli/jste??

Varování: Tento článek je velice negativní!!

Hůrecký kopec

26. července 2013 v 17:59 | Arwen Undomiel |  Středozem
Hůrecký kopec je mohutný kopec, pod kterým ležela na západním úbočím Hůrka. Na východním úbočí ležel Špalíček. Rodiny Hobitů, které bydlely v Hůrce, měli nory právě v ubočích kopce. Tam, kde se v Hůrce stáčela podél kopce hlavní cesta stojí Skákavý poník.


Mapu okolí Hůrky se mi bohužel nepodařilo najít, takže přidávám jen mapu Středozemě. Jak se máte??

Špalíček

24. července 2013 v 7:37 | Arwen Undomiel |  Středozem
Špalíček je vesnice v Hůrecku. Leží na druhé straně Hůreckého koce než Hůrka. Ve Špalíčku žije většina Hobitů z Hůrecka. Ze Špalíčku pocházela i hobití rodina Podhorských. Ti byli v hostinci U Skákavého poníka zrovna v tu dobu, kdy tam přišel Frodo Pytlík, kteří se představil pod jménem Podhorský, a proto ho Podhorští pokládali za ztraceného bratrance.


oznámení s malým o

21. července 2013 v 13:45 | Arwen Undomiel |  Správa blogu (spřátelení atd.)
Všem bych chtěla oznámit, že se teď už týden zdržuji v Jizerkách. Užívám si skal a zámků do sytosti, takže tu teď nebude moc článků. Ostatní blogy stíhat budu, ale články se tu moc objevovat nebudou. Bude to jen jeden příští týden. Mimochodem to je taky jeden z důvodů, proč se tu články objevili až o víkendu, a proč jsou tak krátké... Všichni užívejte prázdnin!!Mrkající