,,Přeji si, aby život nebyl tak krátký. Jazyky zaberou tolik času, a stejně tak všechny věci, které chce jeden znát."-J.R.R.Tolkien

Listopad 2013

Knížka nebo film?

30. listopadu 2013 v 17:05 | Arwen Undomiel |  Různé
Tahle otázka mi často vrtá hlavou. Otázkou je jestli je lepší, když si nejdřív přečtete knížku a pak se podíváte na film, nebo jestli je lepší, když se nejdřív podíváte na film. Podle mě je lepší nejdřív se podívat na film. Ne že by jste museli vědět, co se stane, ale problém je v tom, že když čtete, tak si rovnou představujete postavy z filmu. Když je to jinak ve filmu než jste si postavy představovali a to je často, je to trochu divné a hodně lidí ilm odsoudí...


Jaká byla vaše největší srážka s blbcem??

29. listopadu 2013 v 19:13 | Arwen Undomiel |  Různé
Tu otázku mám z Liebster blog award. Anya na ni odpověděla, že když narazila do zrdcadla. Zneužila jsem její autorská práva a použila jsem to na svou sestru. No nic. Teď se ptám vás jaká byla vaše největší srážka s blbcem??

Ovocný nebo bylinkový čaj??

29. listopadu 2013 v 18:48 | Arwen Undomiel |  Různé
A teď k otázce. Který čaj máte raději?? Ovocný nebo bylinkový?? Já se přikláním k obou. Bylinkový většinou piju, když jsem unavená nebo tak, sle i normálně. S ovocným je to podobné. A jak jste na tom vy??


Jarní květinky aneb slibované slunce

29. listopadu 2013 v 18:27 | Arwen Undomiel |  Různé
Snad se mi to povede zobrazit. Můj notebook je na m naštvaný a já netuším proč. A si jsem mu něco provedla, takže všechnny případné stížnosti svaluji na svůj notebook. Přidávám sem další obrázky. Tentokrát jarní čili slunečné...Vyberte si. Snad půjdou vidět. Varování: Tak trochu nevím co přidávám, protože se mi v článků obrázky nezobrazují. Okamžitě položte ty nebezpečné věci v ruce!Zimopozdimní obrázky

29. listopadu 2013 v 18:08 | Arwen Undomiel |  Různé
Ano můj mozek pracuje. Přidávám vám sem obrázky. Jsou takové zimopodzimní. Nevím proč, ale ikdyž je zachvilku advent mám pořád pocit, že je podzim. Tak jsou ty obrázky zimopozdimní....Neptejte se proč. Mimochodem mě ty obrázky moc nejdou zobrazit. Jak jste na tom vy??

Kritický stav článků

29. listopadu 2013 v 17:36 | Arwen Undomiel |  Různé
Díky kritikému počtu článků v archivu za měsíc listopad nařídil můj mozek okamžité proudění nápadů do hlavy, tudíž čekejte spousty článků. Tak si raději vezměte brýle a dobrý čaj.
Varování: Může hrozit obracení očních bulv vzhůru nebo zaskočení dobrého jídla.


Vladyka Kraje-část 2

27. listopadu 2013 v 14:36 | Arwen Undomiel |  Hobiti
Hromžeezo II. byl významným vladykou, který jako první začal s hlouběním Velkých Pelouchů a zavedl také Krajový letopočet. Za vlády Hormželezova syna Isumrase III. vtrhli do Kraje skřeti. Skřety však porazil vladykův mladší syn Bandobras. Asi nejznámějším vladykou Kraje byl Gerontius zvaný Starý Bral. Starý Bral se dožil 130 let přičemž hodnost vladyky držel 72 let. Za jeho vlády dokonce zamrzla Brandyvína a do Kraje tehdy pronikli Bílí vlci. První vladykou, který po dlouhé době využil vojenský význam své funkce, byl však Paladin II. Za jeho vlády se totiž Loto Pytlík ze Sáčkova prohlásil "Šéfem." Loto chtěl řídit celý Kraj s pomocí darebáků z Divočiny. Paladin protestoval a prohlásil, že pokud má být někdo Šéfem, tak je ot jen právoplatný vladyka Kraje. Když přišli lotovi darebáci do Bralska, několik jich Paladin se svými lučišníky zabil a tak udržel Bralsko bez vlivu Lota. Potom, když začalo Vymetení Kraje, poslal Paladin několik svých lučišníků spolu se svým synem Peregrinem do Bitvy u Povodí. Mezitím se sám vydal proti darebákům usazených v Jižní čtvrtce.


Vladyka Kraje-část 1

24. listopadu 2013 v 22:22 | Arwen Undomiel |  Různé
Vladyka je v Kraji nejváženější osoba. Vlastně má nejblíž k jakémusi panovníkovi, přestože v době míru to je hodnost jen symbolická. Vladyka jepředsedou Krajového sněmu, kapitánem Krajové hotovosti a Zbrojného hobitstva. Před Válkou o Prsten byl vladyka spíše čestná hodnost a starosta z Kopaniny měl o něco větší význam. Po svém založení v roce 1601 Třetího věku byl Kraj součástí království Arthedain. Jeho obyvatelé byli přímými poddanými krále Fornostu. Teprve až po zániku Severního království si hobiti roku 1979 zvolili svého vladyku, aby nnahradil sutoritu krále. Prvním vladykou byl Radda z Blat a po něm jeho potomci Starorádové. Z téhle rodiny pocházelo vlastně celkem dvnáct vladyků až po Gorhendanda Staroráda. Ten roku 2340 překročil Brandyvínu a založil Rádovsko. Odešel tak z úůdovního území Kraje, a proto se vzdal svého úřadu vladyky. Úřad pak přešel na rodinu Bralů, kteří jej držé trvale.


První sníh! Nebo to jsou kroupy??

24. listopadu 2013 v 22:08 | Arwen Undomiel |  Různé
Tak se nám přihlásil první sníh letošní zimy. Nejsem si zas tak moc jistá. Jsou to spíš takové kroupy, ale já to tak beru...Je to znamení, že tu máme pomalu, ale jistě zimu. Docela už se těším na jaro. Abych pravdu řekla, tak zimu moc nemusím. Ale zase bez zimy by nebylo jaro. No je to těžké...Ale i zima má své krásy. V zimě piju o hodně víc čaje. Možná až moc...Letos bych si chtěla koupit zázvorový čaj. Prý to na chuť není nic moc, ale zahřeje. Vždycky mě trochu odrazovala ta chuť a tak jsem zázvorový čaj ani neochutnala. Ale mám nějaký pocit, že letos bude ta zima krutá. Tedy ne že by nějak moc mrzlo nebo tak, beru to spíš po energické stránce. Mám teď mnohem víc starostí než dřív a potřebuji se soutředit na učení ne nato, že se klepu zimou. Sice je v naší škole často až přetopeno, ale stejně. Teď jezdím ráno do školy dřív a ve vlacích zrovna moc tepla není. Tedy v těch starých, které ráno jezdí. Napadlo mě že si koupím rukavice. Už dva roky chodím v zimě bez rukavic a časti mě to docela štvalo. No nějak jsem si asi chtěla zničit prsty...Mimochodem pro ty, co rádi fotí třeba Anya je zima skvělá pro fotografování. Zimní fotky jsou často zajímavé. Tak mě napadá, že bych mohla přidat zase pár fotek pro zahřání. Teď jsme dlouho neviděli slunce. Tedy alespoň já ne. Trochu té žluté a zelené by neuškodilo. Tak mě napadá, že učení pro zimních večer má také něco do sebe. A jak jste na tom se zimouu vy??

Propisky mě nemají rády!

21. listopadu 2013 v 11:39 | Arwen Undomiel |  Různé
Ano, stěžuji si na celosvětovou výrobu propisek. Jedndouše mě nemají rádi. Jen za listopad už jsem stihla vypsat tři propisky, a přitom tolik nepíšu. Je to určitě prokletí...A na jak dlouho asi tak vydržéí propisky vám?? Mimochodem trochu mi protestuje notebook, takže se omlouvám za tak málo článků...