,,Přeji si, aby život nebyl tak krátký. Jazyky zaberou tolik času, a stejně tak všechny věci, které chce jeden znát."-J.R.R.Tolkien

Leden 2014

Jaká je vaše nejoblíbenější země??

31. ledna 2014 v 13:17 | Arwen Undomiel |  Různé
Na světě je spousta jazyků, spousta národů a taky spousta zemí. Svět je velký a přesto se dá obletět za 80 dní. Kultura je všude jiná a nemusíte pro ni chodit daleko. Zároveň i lidé jsou všude jiní a stejně tak i příroda. Otázkou je, kde je to nejhezčí...


První pololetí pryč...

30. ledna 2014 v 9:36 | Arwen Undomiel |  Různé
Máme tu konec prvního pololetí. Jak dopadlo vysvědčení? No u mě zatím nic moc. Mám myslím pět dvojek. To není moc dobré, když chcete jít na nejtěžší gympl že?? Je to blázinec...Díky všem za rady v minulém článku. Hodně jste mi pomohli. Arwen udělala rozvážné rozhodnutí a včera donesla na gympl přihlášku na přípravné kurzy. Musím říct, že jsem z toho hodně nervózní. No nic. Pololetí je pryč a začíná nastupovat panika okolo středních škol a gymplů. Jaké bylo pro vás minulé pololetí?? Jak jste prožívali období, kdy jste šli na střední??


Oprava: Mám tři dvojky...Myslela jsem, že jich bude víc.

Gympl nebo střední škola?

27. ledna 2014 v 21:01 | Arwen Undomiel |  Různé
V poslední době mě trápí mé rozhodování o střední škole. Zvolila jsem si gympl je dnu školu, kterou mám téměř jistou a na kterou tak trochu vím, že mě vezmou. Hlavu mi však dělá gympl, který jsem si vybrala. Nevím, jak moc je gympl těžký a jestli vůbec udělám přijímačky. O to mi ani tak nejde, na přijímačky se dá naučit, ale bojím se co přijde dál...Jestli je to tak jakože průměrně zvladatelné nebo hodně těžké. Samozdřejmě že některá gymnázia se odně liší. Ten gympl, který jsem si vybrala, je nejlepší školou v Plzni a já si nejsem jistá, jestli ho zvládnu. Trochu mě děsí, že minulí deváťáci, kteří si podávali přihlášky na gympl a dostali se tam, ho teď moc nezvládají. Můj průměr se teď o hodně zhoršil. Dvojek přiblo...Něco mi říká, že dvojka na základce je trojka na gymplu...No nevím. Tímto tedy žádám vás gymplu či něčeho podobného znalé, jestli byste mi trošku neporadili...DíkyMrkající.


Amon Sul

27. ledna 2014 v 18:52 | Arwen Undomiel |  Různé
Nazývaná také Větrov. Je nejjižnějším kopcem Větroských vrchů. Po založení Severního království-Arnoru tu bylo postavená stejnojménná mohutná strážní věž, jež se stala stanovištěm jednoho z palantírů. Na konci DDruhého věku, před Válkou posledního spojenectví, zde očekával Elendil příchod svého spojence Gil-galada. Když 861 Třetího věku došlo k rozdělení Arnoru na království Arthedain, Cardolan a Rhudaur, Amon Sul se ocitl přímo na jejich rozhraní. Proto byl dlouhou dobu předmětem potyček. Hlavně kvůli palantíru. Když kolem roku 1300 Třetího věku vznikla Černokněžná říše Angmar, stal se Amon Sul jedním z cílů Černokněžného krále. V roce 1356 tu byl při obraně zabit Arthedainský král Argeleb I. Poté byl Větrov udržován Arthedainem a Cardolanem proti Angmaru a Rhudauru až do roku 1409, kdy z Černokněžného království vyšlo velké vojsko. To Amon Sul oblehlo, porazilo Dúnadany a dobylo pevnost. Spálili ji a strhnuli. Král Argeleb byl zabit. Palantír z Amon Sulu však byl zachráněn a na ústupu byl odnesen do Fornostu. Kopec Větrov byl pak pustý a na vrcholku byl jen kruh kamenů, zbytek staré věže. Byl navštěvován pouze Dúnadany. 3.října 3018 tu byl čaroděj Gandalf obklíčen a přepaden Nazguly. Naštěstí jim unikl. O tři dny později dorazili na Větrov hobiti s Aragornem. Nazgulové jej také přepadli a Frodo Pytlík zde byl raněn Morgulskou dýkou.


Fitko...

27. ledna 2014 v 17:55 | Arwen Undomiel |  Různé
Ano je to tak. Arwen začala chodit do fitka. Já vím je to smutné, ale je to pravda. Abych pravdu řekla, já nejsem až tak moc sportovní typ. Ne, že bych třeba nechodila běhat s Kate nebo tak, až tak procítěné to není. To běhaní je spíše jen takové protáhnutí, ale mučit se ve fitku třikrát do týdne, opravdu není moje. No co. Maminka mě přemluvila. Ze začátku mě to docela bavilo a celkově mi to přišlo hrozně zvlášťní. Pokaždé když tam jdu, tak si vzpomenu na takové ty sporťáky, co v televizi představovali nové a nové stroje na cvičení. Ale postupem času, po týdnu, mě přestává bavit. Navíc takhle nic nestíhám. Přiletím ze školy ve čtyři, pak zas letím do fitka, následně letím na hudebku a ejhle máme půl deváté a kdo se má potom učit a kde má na to všechno brát energii, když spí denně čtyři až pět hodin. A to si ani nechci domýšlet, jak to bude vypadat, až budu na střední. Jasně od září jsem po ránu začala zobat zrní, ale proto, že to jediné se dá za pět minut zhltnout. Bože, kde jsou ty časy, kdy si jeden mohl ještě vychutnat teplý ranní čaj. Mám tedy nekalý pocit, že experiment fitko asi brzo upadne. Moje mysl i tělo v to doufají...A co vy? Už jste někdy byly ve fitku? A jaký máte na tyhle věci názor??


Sníh!!

26. ledna 2014 v 18:12 | Arwen Undomiel |  Různé
Díky bohu jsme se i my dočkali sněhu! Myslím tím stálého sněhu. Předtím věršinou přes noc nasněžilo a ráno roztálo. Dneska už se sníh držel celý den. Mám sníh hrozně ráda. I přesto, že když jste venku moc dlouho pomalu, zamrzá pusa, sníh je tak nádherná věc. Možná proto má své kouzlo. Že je jen na chvíli...


Stromovous-část 3.

25. ledna 2014 v 10:01 | Arwen Undomiel |  Středozem
29.února Stromovous chytil dva hobity, Smělmíra Brandoráda a Pelegrina Brala. Dříve Stromovous o existenci hobitů nevěděl. Řekl, že jsou první nová věc, kterou za celé věky uviděl. Vzal hobity do Studeční síně, jeho příbytku u Methedrasu. Hobiti vyprávěli o událostech vnějšího světa. Přesvědčili tak Stromovouse ke krokům proti zrádci Sarumanovi. Stromovous tedy svolal ráno 30.února Ení sraz, na kterém hodlal rozhodnout o reakci entů. Sraz trval tři dny a přišlo asi 50 entů. Enti se rozhodli do války proti Sarumanovi vstoupit. Do Železného pasu dorazili enti společně s huorny ještě té noci, kdy Saruman posílal do Rohanu armádu skřetů. Za ní poslal Stomovous také část huornů. Když Stromovous zabouchal na dveře brány a požadoval, aby Saruman ven, odpovědí bylo jen pár šípů. Pro enta to bylo jen malé štípnutí, které ho však ještě víc rozzlobilo. Enti pak začali s boření Železného pasu. Saruman se zavřel do veže Orthank a díky tomu přečkal nábor entů, protože věž byla z nezničitelného kamene. Další den se Stromovous setkal s Gandalfem a po poradě s čarodějem poslal ent další huorny do Helmova žlebu. Tam měli velký podíl na poražení armády.


Jaká je vaše nejoblíbenější barva??

25. ledna 2014 v 9:24 | Arwen Undomiel |  Různé
Barvy jsou jedním z nejdůležitějších věcí světa. Vlastně by se dalo říct, že se od nich všechno odvíjí. Ikdyž je svět někdy černobílý černá a bílá jsou přece také barvy....Jaká je ta vaše??


Viděli jste HP?

25. ledna 2014 v 0:44 | Arwen Undomiel |  Různé
Dnes dávali od 8 hodin na Nově HP Tajemná komnata. Já vím, že vám to říkám brzo, když už je konec že? Ale možná to většina z vás zaregistrovala...Zároveň vám tak oznamuji, že přístí týden v pátek dávají další díl aneb HP a Vězeň Azkabanu. Mimohcodem který díl HP máte nejraději??

Povídka Katie

25. ledna 2014 v 0:35 | Arwen Undomiel |  Různé
Málem bych vám zapomněla oznámit, že drahá Katie napsala povídku na téma mého článku Když jen sedíte a víte, že nemůžete nic udělat. Hrozně mě to potěšilo a je to zvlášťní, jelikož článek vznikl z Arweniny depresivní nálady a horečky. Každopádně povídka se velmi vydařila. Je to krásný a čtivý příběh. Tady je.