,,Přeji si, aby život nebyl tak krátký. Jazyky zaberou tolik času, a stejně tak všechny věci, které chce jeden znát."-J.R.R.Tolkien

Březen 2014

Knihovna nebo knihkupectví??

29. března 2014 v 8:22 | Arwen Undomiel |  Různé
Spusta lidí navštěvuje a miluje knihovny. Ne, že bych mezi ně nepatřila, ale přecejen jsem radši, když je kniha moje. Nerada knížky vracím :D. Taková ta jistota, že jse knížku četl/a jen vy a že přesně tahle je určena pro vás je takový uklidňujícÍ. Ten pocit, že můžete knížku otevřít, kdykoliv se vám zlíbí a nemutí přitom nikam chodit...A co vy?? Jak jste na tom s knihami? Máte raději knihovny nebo knihkupecví??


Breaking of the Fellowship

29. března 2014 v 8:15 | Arwen Undomiel |  Knihy, písničky
Přidávám opět jednu písničku. Jmenuje se Breaking of the Fellowship a je jak jinak než od Howarda Shora. Konkrétně je ze Společenstva prstenu a doprovází okmažik, kdy Frodo opustí společně se Samem Společenstvo. Tahle písnička je jedna z mých nejoblíbenějších vůbec společně s Concerning hobbits...Mimochodem nevíte jestli už vyšel Hobit 2 na DVD?


Elrond Půlelf- 1.část

25. března 2014 v 19:34 | Arwen Undomiel |  Elfové
Elrond je synem Eärendila a Elwing. Je také bratr Elrose Tar-Minyatura. Jméno Elrond znamená "Hvězdná klenba." Má lidsko- elfský původ. Elrondův otec Eärendil byl synem Tuora a elfské princezny Idril z Gondolinu. Elrondova matka Idril byla dcerou Diora Eluchíla, potomka Berena a Lúthien. Stejně jako jejich rodiče, dostal i Elrond a jeho bratr na výběr, zda se chtějí stát lidmi nebo elfy. Jen Elros si však vybral, že chce být člověk.


Jarní obrázky aneb Třetí jarní den

22. března 2014 v 9:55 | Arwen |  Různé
Dneska už máme třetí jarní den...A protože letošní jaro vypadá zatím dost povedeně narozdíl od zimy, přidávám vám sem pár jarních obrázků. Tady jsou Mrkající:
Ve kterém místě ve Středozemi by jste chtěli žít??

22. března 2014 v 9:42 | Arwen Undomiel |  Různé
Spousta lidí (i já) říkají, že by chtěli žít ve Středozemi. Otázkou je kde? Já bych si asi vybrala Kraj. Hobiti jsou příjemní a veselí. Nehledě na Dno pytle :D by stačilo i Rádovsko nebo Bralsko...A co vy? Chtěli by jste žít např. v Rohanu? Nebo dokonce v Lothlorienu??


Bruinenský brod

22. března 2014 v 0:11 | Arwen Undomiel |  Středozem
Bruinenský brod je místo, kde Velká východní cesta překračuje řeku Bruinen, po jejímž proudu se nachází Roklinka. Cesta vedoucí od západu vedla přes hlubokou rokli v borovém lese a potom vedla dlouhou planinou právě k Bruinenskému brodu.Tam na druhé straně stoupá na hnědý strmý břeh. Samotná řeka byla pod mocí Elronda, a tak když tu Černí jezdci pronásledovali Froda Pytlíka s jeho Prstenem moci a vstoupili do řeky, zvedl u Bruinenského Brodu mohutný proud vody připomínající tryskající koně a odnesl Černé jezdce pryč.


Plány pro blog na těchto pár dní aneb Březen

21. března 2014 v 23:22 | Arwen Undomiel |  Různé
Vzhledem k tomu, že jsem se konečně dokopala k tomu zase myslet a protože psát březnový článek už kvůli mé nepřítomnosti nemělo cenu, rozhodla jsem se napsat alespoň takový plánovací článek. Co tedy můžete očekávat?? Chtěla bych a já vím, že už jsem to jednou říkala, zaměřit na elfy. Teď konkétně ne Roklinku případně na Lorien. Nyní hodlám celý víkend vymýšlet a šrotovat nápady, projekty, otázky či jen obyčejné články. Otázkou je, jestli nápady budou alespoň trochu normální...Taky čekejte článkování o dešti. Pokud bude pršet. Dlouho jsem nic pořádného nenapsala. Taky hodlám se konečně pořádně podívat na vaše blogy, ikdyž tato záležitost mi bude pár dní trvat, pokud jste byli hodně aktivní...Doufám, že když budu mylset snad bude myslet i má věrná inspirace. Taky bych vám chtěla oznámit, že tak trochu zavrhuji Kresbu týdne. Nebylo to nic moc...


VAROVÁNÍ: Poslední dobou trpím náladovostí!

Celduina

21. března 2014 v 22:37 | Arwen Undomiel |  Středozem
Nazývaná také Bystrá řeka. Nachází se v Rhovanionu. Pramení v Osamělé hoře. krátce na to se do ní vlévá z Temného hvozdu Lesní řeka. Celudina protéká Dlouhým jezerem a pokračuje dál na jihovýchod. Tam se do ní vlévá řeka Carnen. Nakonec vtéká do jezera Rhun v Dorwinionu.


Inspirace dochází aneb Mnohé důvody

19. března 2014 v 13:04 | Arwen |  Různé
Určitě jste si všimli, že na blogu je poslední dobou dost mrtvo. Bohužel je to tím, že nemám moc času a ani inspirace. Když jsu cestou ze školy nebo někde najednou mě napadne, že bych mohla zavést tenhle projekt nebo se vás zeptat na tohle, či snad o tomhle napsat. Jenže ten nápad nikddy nedonesu domů...Týden kdy se můj počítač urazil moje hlava doslova překypovala nápady ale teď? Nic. Proto se vám moc omlouvám, ale nebude tu tolik článků...Nejspíš. Vsadím se, že až dopíšu tenhle článek napadne mě spousta věcí. Ale než je stihnu pořádně promyslet vstoupí mi do hlavy nějaká jiná myšlenka. Je to kruté. Ještě jendou se omlouvám..
Mimochodem jdou vám vkládat obrázky normálně?? Mě to jde jen přes URL.


Asfaloth-obrázky

17. března 2014 v 18:09 | Arwen |  Elfové
Našla jsem na netu pár obrázků Asfaloth(a). Asfaloth byl původně kůň Glorfindela. Ve filmu však na něm jede Arwen. Ať je to tak nebo tak zachránil Frodovi život a zachránil tak i Středozem...Mimochodem koukáte na PP na Nova cinema??